PayPass w telefonie

Dzięki MasterCard® możesz płacić zbliżeniowo swoim telefonem, korzystając z ponad 266 tyś. terminali
oznaczonych logo MasterCard PayPass. Dowiedz się więcej o tym sposobie płatności.

Przejdź dalej

Proste
jak płacenie kartą.

Wystarczy zbliżyć telefon do terminala, by w prosty sposób zapłacić za wszystkie swoje zakupy. Kolejny krok do pełnej wygody.

Płatności powyżej 50 PLN zatwierdzasz kodem PIN.

Zobacz reklamę

Jak to działa?

Aby dokonywać płatności z użyciem technologi MasterCard PayPass, Twój telefon musi być wyposażony w antenę NFC
oraz kartę SIM NFC ze zintegrowaną kartą płatniczą, którą można uzyskać od operatora sieci.

Antena NFC

Karta SIM
z kartą płatniczą

Antena NFC

Karta SIM z kartą płatniczą

Jak to działa?

Podczas płacenia zbliżeniowo telefonem karta płatnicza zainstalowana na karcie SIM NFC umożliwia
przeprowadzenie transakcji w podobny sposób jak w przypadku użycia standardowej karty.

Antena NFC

Karta SIM
z kartą płatniczą

Gdzie można płacić?

Korzystaj z ponad 266 000 terminali, oznaczonych logo MasterCard PayPass

 • Imprezy i festiwale
 • Sklepy i supermarkety
 • Restauracje i kawiarnie
 • Komunikacja
 • Stacje benzynowe
 • Kultura
 • Stadiony

Często zadawane pytania

 • Jak dokonać płatności telefonem?

  Realizując płatność zbliżeniową telefonem z NFC wystarczy zbliżyć telefon do czytnika zbliżeniowego oznaczonego symbolem po wprowadzeniu przez sprzedawcę kwoty zakupu. Transakcje powyżej 50 zł potwierdzane są kodem PIN, wprowadzanym na terminalu płatniczym.

 • Czego potrzebuję, aby móc płacić zbliżeniowo telefonem?

  Do płatności zbliżeniowych potrzebujesz: - telefonu wyposażonego w funkcjonalność NFC i zgodnego z aplikacją płatniczą danego operatora, - karty SIM NFC od operatora, - rejestracji i aktywacji dedykowanej usługi operatora oraz w przypadku MyWallet aktywacji aplikacji, - karty płatniczej MasterCard PayPass na karcie SIM NFC. Aby otrzymać kartę SIM NFC należy się udać do jednego z operatorów, który oferuje możliwość płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem NFC i postępować według procedur właściwych dla danego operatora. Przed otrzymaniem karty należy mieć model telefonu NFC z oprogramowaniem dedykowanym dla usług danego operatora. Operatorzy, którzy oferują możliwość płatności zbliżeniowych to Orange i T-Mobile. W przypadku operatora sieci T- Mobile usługa potrzebna do płatności zbliżeniowych to MyWallet, a w przypadku operatora sieci Orange to Orange Cash.

 • Jestem abonentem T-Mobile/Orange i chciałbym skorzystać z usługi MyWallet/Orange Cash. W jaki sposób mogę ją uruchomić?

  W tym celu należy sprawdzić czy posiadany telefon z funkcjonalnością NFC i jego oprogramowanie są zgodne z usługą operatora . Ponadto należy się upewnić, że posiadana karta SIM jest wyposażona w technologię NFC. Stosownych informacji i wsparcia może udzielić operator.

 • Jakie banki mają karty płatnicze NFC?

  Na chwilę obecną płatności karty NFC w usłudze MyWallet w T-Mobile są dostępne w następujących bankach: Raiffeisen Polbank, mBank, Getin Bank, Noble Bank, Eurobank, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe. Kolejne banki w trakcie prac wdrożeniowych.

 • Czy płatności zbliżeniowe telefonem są bezpieczne?

  Płatności zbliżeniowe telefonem NFC z kartą MasterCard PayPass są tak samo bezpieczne jak płatności zbliżeniowe dokonywane plastikową płatniczą kartą zbliżeniową. Każda transakcja jest chroniona kodem zabezpieczającym, który jest unikalny dla każdej transakcji. Płacąc telefonem wyposażonym w technologię NFC, dodatkową kontrolę zapewnia fakt, że nie wypuszczasz telefonu z ręki. Aplikacja płatnicza znajduje się na karcie SIM, a transakcja jest realizowana poprzez tę samą sieć, poprzez którą realizowane są standardowe transakcje. Większość wydawców stosuje tą samą ochronę przed oszustwami co w przypadku standardowych kart płatniczych. Proszę spytaj swojego wydawcę karty o szczegóły dotyczące zasad bezpieczeństwa i ochrony przed oszustwami. Ponadto aplikacje dedykowane (myWallet, Orange Cash) wykorzystywane przy płatnościach zbliżeniowych telefonem posiadają certyfikację organizacji płatniczej MasterCard. Wszystkie płatności autoryzowane są przez bank w trybie online. Dodatkowo, Klient może sam zadecydować, czy chce, aby jego telefon był zawsze gotowy do płatności zbliżeniowych, czy też woli uruchamiać w telefonie antenę NFC każdorazowo przed transakcją.

 • Jakimi modelami telefonów można płacić zbliżeniowo?

  Do płatności zbliżeniowych telefonem niezbędne są modele, które są wyposażone w NFC i umożliwiają działanie aplikacji oferowanych przez danego operatora. Lista telefonów dostępna na stronie operatora: T-Mobile: http://www.t-mobile.pl/pl/mywallet Orange: http://www.mbank.pl/orangecash

 • Jestem Klientem T-Mobile/Orange i posiadam telefon NFC dedykowany do usługi MyWallet/Orange Cash. Jak mogę uruchomić usługę MyWallet/Orange Cash?

  Należy się upewnić, że posiadana karta SIM jest wyposażona w technologię NFC. Przed uruchomieniem usługi może też być konieczna aktualizacja oprogramowania telefonu. Stosownych informacji i wsparcia może udzielić operator.

 • Jakie produkty bankowe należy nabyć, aby móc płacić zbliżeniowo?

  W przypadku T -Mobile i rozwiązania MyWallet w chwili obecnej w usłudze mamy dostępnych pięć banków:
  1) Raiffeisen Polbank oferujący kartę kredytową
  2) mBank z ofertą konta i połączonej z nim karty debetowej
  3) Getin Bank z kartą kredytową oraz z kontem i kartą debetową
  4) Noble Bank oferujący kartę kredytową oraz konto z kartą debetową
  5) Eurobank z kontem i kartą debetową.
  W Orange dostępna jest obecnie karta płatnicza prepaid mBanku.

 • PayPass w telefonie
 • Proste jak płacenie kartą
 • Jak to działa?
 • Jak to działa 2?
 • Gdzie można płacić?
 • Gdzie można dostać?
 • Często zadawane pytania